הדרכת יצירה לחנוכה וכריסמס עם שרשרת אורות

אווירת הכריסמס הקסומה שחוויתי בשנים האחרונות במהלך מגורי בגרמניה היוותה את ההשראה להדרכה הזו. 
דמיינו אורות מנצנצים, קור קפוא, כוס GLUHWINE (יין חם ומתובל) מחממת את הידיים, מלא קישוטים, שירי כריסמס והיכנסו לאוירה (או היכנסו לפוסט שלי אודות שווקי כריסמס קסומים)
אני מזמינה אתכם להכין לוח אורות דקורטיבי ומנצנץ, לכבות את האור ולהרגיש איך האור החם מקשט ומאיר לכם כל חגיגה ומסיבה.

אז בואו נתחיל
שיטת ההכנה זהה לשיטת ה STRING ART, מתיחת חוטים בין מסמרים, כמו שעשינו פעם בקיטנות, רק שבמקום חוט רגיל השתמשתי בשרשרת אורות, עשויה COPPER (נחושת) ונורות לד, אשר ניתן לכופף בקלות באצבעות ולקבע בין המסמרים וכך ליצור את הדוגמא הרצויה.

במקום עץ ניתן כמובן להכין דוגמאות אחרות, מומלץ לבחור דוגמא לא מורכבת מדי, עם קווים ארוכים שניתן למשוך ברציפות ממסמר למסמר בלי דילוגים.
למשל: את העץ שעשיתי אפשר להפוך לחץ ע"י הוספת קו ארוך כשהעץ יהיה ראש החץ, כוכב, המילה LOVE או HELLO, ענן, לב וכיד דמיונכם (תוכלו למצוא מגוון רעיונות בלוח הפינטרסט שלי DIY)

חידוד לגבי החומרים:

 – לוח עץ עבה – המידות כרצונכם, רוחב הלוח שלי 40 ס"מ ועוביו 1.7 ס"מ
 – חוט נורות לד – יש מגוון ענק וסוגים שונים של נורות לשימוש פנים וחוץ. נורות אלה הן לשימוש פנים. יש לשים לב שהחוט עשוי נחושת COPPER ושהוא מופעל ע"י סוללות (צרכן אנרגטי לא קטן, לכל חוט נדרשות 3 סוללות AA)
אורך החוט די תלוי בדוגמא שתעשו וצריך לנסות לחשב אותה על מנת להיערך מראש. לצורך דוגמת העץ שלי השתמשתי ב 2 חוטים של כ 5 מטר שקניתי כאן בחנות מקומית (השתמשתי ב 2 חוטים כי לא מצאתי חוט אחד של 10 מטר)

אופן ההכנה:

 – במרחק של כ 4 ס"מ מחלקו העליון של הלוח, סימנתי את מרכז רוחב הלוח ותקעתי בנקודה את המסמר הראשון.
 – סימנתי את צלעות המשולש שווה-השוקיים שיוצר את העץ, שקודקודו הוא המסמר הראשון, בעזרת נקודות במרחק של 1 ס"מ אחת מהשניה (לא קו רצוף כי לא נרצה שיראו אותו). הסימון הזה יקל בהמשך על מיקום תקיעת המסמרים לצורך מתיחת החוט מצד לצד.
 – במיקום הנקודות המסומנות על צלעות המשולש, תקעתי מסמרים לאורך שתי הצלעות.
 – העבודה עם החוט הראשון מתחילה מהצד המחובר לבית הבטריות.  קיבעתי את בית הבטריות בעזרת סלוטייפ במרכז חלקו העליון האחורי של הלוח. משכתי את החוט מבית הבטריות בחלק האחורי של הלוח מעל הפאה העליונה של הלוח והעברתי אותו אל החלק הקדמי של הלוח, 4 ס"מ למטה אל המסמר הראשון.
 – התחלתי למתוח את החוט מצד לצד, כל פעם הקפתי את המסמר ועברתי לשורה הבאה. בהתאם למיקום המסמרים, קיים מרווח של 1 ס"מ בין השורות. בגלל שהחוט עשוי נחושת הוא נשמר מקובע בצורתו. פשוט וקל.

החוט הראשון הסתיים באמצע העץ, ליפפתי את הקצה שלו עם הקצה של החוט השני, חיברתי ביניהם והמשכתי כרגיל למתוח את החוט בין המסמרים עד אשר כל שטח המשולש התכסה.
העבודה עם החוט השני היא למעשה בצורה הפוכה מהחוט הראשון. מתחילים עם הקצה של החוט, מלפפים ובסוף עלינו למצוא פיתרון לבית הבטריות.

אז אחרי שסיימתי למתוח את החוט בכל שטח המשולש, נשאר בידי עדיין מספיק אורך של החוט השני שיאפשר לי לחזור למעלה, הפעם בדילוגים מהירים וזוויות גדולות, להגיע חזרה אל המסמר הראשון, ולצאת מהלוח לכיוון החלק האחורי שלו, על מנת לקבע שם את בית הסוללות השני, בדיוק כפי שעשיתי עם החוט הראשון בדרך הלוך.

החוט השני עולה למעלה בדילוגים מהירים, מגיע למסמר העליון, נצמד לחוט הראשון ויוצא החוצה מהחלק העליון של הלוח. בית הסוללה יקובע מאחור

העץ המנצנץ שלי מוכן.
מקווה שספגתם אוירה ונהנתם.
תודה שקראתם והגעתם עד לכאן
כמו תמיד אשמח לתגובותיכם, שאלות, הארות, בקשות ותמונות של קישוטים מנצנצים שעשיתם בעקבות הפוסט.

חג אורות שמח
דלית

ניקולאוס ואני בחזית מסעדת הפורלים הטובה בעיר

4 thoughts on “הדרכת יצירה לחנוכה וכריסמס עם שרשרת אורות

 1. Sarit אומר:

  הסבר מהנה מאוד , נותן הרגשת הנאה גם במרחקים.
  שאלה: כמה זמן לפני חג המולד כל השווקים והאווירה כבר קיימים?
  הלוח הדקורטיבי הוא רעיון מקסים. נהדר..

  • דלית אומר:

   תודה רבה שרית. השווקים נפתחים בסוף נובמבר, בערך חודש לפני החג אבל התאריך טיפה משתנה מדי שנה. שווה להתעדכן לפי הלינקים שצירפתי בגוף הפוסט לכל שוק בנפרד. הלינקים באנגלית. בכל מקרה, הם נסגרים יומיים-שלושה לפני ה 24.12 ובערב החג כבר אינם פעילים. לשאלות נוספות אני כאן. תודה שקראת.

 2. חן אומר:

  נראה מקסים!
  במיוחד השוק בEsslingen am Neckar, אלו הדברים הכי מיוחדים!

  מאוד אהבתי את העץ שלך! ממש מיוחד ויפה

  • דלית אומר:

   תודה רבה חן! ממש שמחתי לשמוע. אלו באמת שווקים מיוחדים ואם יזדמן לך להגיע אני ממש ממליצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *